Przejdź do treści
14°CPowietrze: dobre Nysa Łużycka: 27 cm rośnie wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:20 · zachód 18:13
reklama

Avia Świdnik

II liga, sezon 2026/2027: 12. miejsce na 18, 14 pkt, bramki 14:17

Sezon: 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Carina Gubin pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze WWPPPPPRRW

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1952
Kraj
Polska
Stadion
Stadion Świdnik
Adres
Sportowa 2, Świdnik
Pojemność
3 000 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion Świdnik

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Wojciech Szacon Wojciech Szaconod 08.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze6511
Zwycięstwa314
Remisy022
Porażki325
Bramki zdobyte10414
Bramki stracone9817
Średnio zdobytych na mecz1,70,81,3
Średnio straconych na mecz1,51,61,5
Czyste konta213
Mecze bez strzelonego gola123
Najwyższa wygrana u siebie
4:1
Najwyższa wygrana na wyjeździe
0:1
Najwyższa porażka u siebie
1:4
Najwyższa porażka na wyjeździe
4:0
Najdłuższa seria zwycięstw
3 mecze
Najdłuższa seria remisów
2 mecze
Najdłuższa seria porażek
5 meczów

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
10.10.2026 11 Avia ŚwidnikK. Wełniak 22' 1:0 Świt Skolwin
03.10.2026 10 Resovia RzeszówM. Ortíz 12' 1:1 Avia ŚwidnikG. Aftyka 77'
18.09.2026 9 Sokół KleczewK. Spiewak 26'; F. Adamski 39' 2:2 Avia ŚwidnikA. Remenyuk 58'; M. Kołodziejski 87'
13.09.2026 8 Avia Świdnik 0:1 Rekord Bielsko-BiałaJakub Ryś 35'
06.09.2026 7 Tychy 71Jozef Chorosinski 65' 1:0 Avia Świdnik
29.08.2026 6 Avia ŚwidnikM. Zuber 51' 1:3 Lechia Zielona GóraM. Szpakowski 69' (k.); P. Bargiel 71'; M. Szmigiel 74'
22.08.2026 5 Avia ŚwidnikA. Remenyuk 17' 1:4 Zawisza BydgoszczM. Kona 24' (k.); S. Golak 57'; M. Stępień 78'; S. Rak 85'
16.08.2026 4 Stal Stalowa WolaMarcin Pigiel 23' (sam.); M. Hebel 66'; D. Wolny 76'; A. Rogalski 89' 4:0 Avia Świdnik
09.08.2026 3 Avia ŚwidnikK. Jodłowski 39'; A. Remenyuk 49'; Kacper Orzechowski 53' 3:0 Sandecja Nowy Sącz
01.08.2026 2 Górnik Łęczna 0:1 Avia ŚwidnikA. Remenyuk 59'
26.07.2026 1 Avia ŚwidnikA. Remenyuk 21', 52'; K. Jodłowski 78'; K. Wełniak 90' 4:1 Olimpia GrudziądzS. Michalski 13'

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1A. Remenyuk71
2K. Jodłowski21
2K. Wełniak21
2M. Zuber21
5B. Falbierski1
5G. Aftyka11
5Kacper Orzechowski1
5M. Kołodziejski1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
L. Jakubowski1180000
Andrzej Sobieszczyk12320000
Mateusz Bialka31180000
Obrońcy
R. Kursa3320110
K. Rozmus4310000
Kacper Orzechowski6191040
Michal Wróblewski14180000
D. Zbozień25360021
M. Kołodziejski26321020
Marcin Pigiel33270100
D. Niepsuj42300130
Pomocnicy
G. Aftyka10271100
S. Kaminski17270020
W. Marek18200000
B. Falbierski23201000
Paweł Uliczny24300030
K. Jodłowski36262120
G. Siregar47330000
E. Kryeziu80250000
M. Kumorek99220020
Napastnicy
W. Kalinowski7320000
M. Zuber8332110
A. Remenyuk9267120
D. Lacki11200220
D. Assuncao15230130
W. Karasiewicz20190000
D. Pisarek27260000
K. Wełniak90252110

Skład zgłoszony do rozgrywek (28). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: II liga, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Znicz Pruszków 11 26 24:12
2 Tychy 71 11 23 17:6
3 Górnik Łęczna 11 20 21:13
4 Hutnik Kraków 11 18 18:14
5 Podhale Nowy Targ 11 18 22:20
6 Olimpia Grudziądz 11 18 14:16
7 Rekord Bielsko-Biała 11 17 16:12
8 Zawisza Bydgoszcz 11 16 17:14
9 Sandecja Nowy Sącz 11 16 15:12
10 Lechia Zielona Góra 11 15 20:18
11 Chojniczanka Chojnice 11 15 19:19
12 Avia Świdnik 11 14 14:17
13 Stal Stalowa Wola 11 13 19:23
14 Legia Warszawa II 10 12 20:17
15 Śląsk Wrocław II 10 9 17:20
16 Sokół Kleczew 11 8 12:25
17 Świt Skolwin 11 8 11:25
18 Resovia Rzeszów 11 4 7:20

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.