Przejdź do treści
12°CPowietrze: bardzo dobre Nysa Łużycka: 26 cm opada środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:22 · zachód 18:11
reklama

Lechia Gdańsk

I liga, sezon 2026/2027: 4. miejsce na 18, 16 pkt, bramki 19:16

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Carina Gubin pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze PPRPWWPWWW

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1945
Kraj
Polska
Stadion
Polsat Plus Arena Gdańsk
Adres
Pokoleń Lechii Gdańsk 1, Gdańsk
Pojemność
43 615 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Polsat Plus Arena Gdańsk

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • John Carver John Carver07.2025 - 07.2026
  • Vladyslav Lupashko Vladyslav Lupashkood 07.2026

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze5510
Zwycięstwa325
Remisy011
Porażki224
Bramki zdobyte10919
Bramki stracone8816
Średnio zdobytych na mecz2,01,81,9
Średnio straconych na mecz1,61,61,6
Czyste konta101
Mecze bez strzelonego gola213
Najwyższa wygrana u siebie
7:1
Najwyższa wygrana na wyjeździe
2:4
Najwyższa porażka u siebie
0:3
Najwyższa porażka na wyjeździe
2:1
Najdłuższa seria zwycięstw
2 mecze
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
2 mecze
Rzuty karne wykorzystane
1 z 2

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
12.10.2026 10 Stal RzeszówA. Buksa 77' 1:2 Lechia GdańskVladislav Blănuță 36'; D. Beskorovaynyi 40'
19.09.2026 9 Lechia GdańskA. Shakh 12', 49'; S. Kopásek 45+2'; H. Ivanov 63'; K. Dodaj 66'; Vladislav Blănuță 75'; B. Sonko 90+1' 7:1 Stal MielecS. Oure 28'
13.09.2026 8 Lechia GdańskT. Neugebauer 32' (k.); K. Dodaj 53' 2:1 Miedź LegnicaM. Mansfeld 81'
04.09.2026 7 NiecieczaW. Jakubik 52'; K. Kubica 88' 2:1 Lechia GdańskA. Shakh 90'
29.08.2026 6 Polonia WarszawaE. Terpiłowski 43'; R. Dadok 90' 2:4 Lechia GdańskT. Wójtowicz 9'; K. Dodaj 61'; A. Shakh 72'; C. Mena 87'
21.08.2026 5 Lechia GdańskA. Shakh 51' 1:0 Pogoń Siedlce
14.08.2026 4 Ruch ChorzówM. Pawlowski 90' 1:0 Lechia Gdańsk
08.08.2026 3 PodbeskidzieL. Klisiewicz 42', 80' 2:2 Lechia GdańskI. Bambecki 35'; T. Wójtowicz 84'
31.07.2026 2 Lechia Gdańsk 0:3 Warta PoznańM. Stanek 14'; M. Stefaniak 22' (k.); A. Najemski 37'
25.07.2026 1 Lechia Gdańsk 0:3 Pogoń Grod. MazowieckiD. Jaroń 38'; I. Korczakowski 62'; R. Majewski 77'

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1A. Shakh55
2K. Dodaj32
3B. Sonko2
3T. Wójtowicz22
3Vladislav Blănuță2
6C. Mena14
6D. Beskorovaynyi1
6H. Ibrahim1
6H. Ivanov11
6I. Bambecki1
6S. Kopásek1
6T. Neugebauer11

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
A. Holewiński1190000
K. Gutowski16190000
S. Weirauch22210000
W. Bula72180000
Obrońcy
D. Malov3180120
K. Łopata4240010
S. Kopásek19221030
D. Beskorovaynyi21261000
H. Ibrahim23321010
Barata40290020
Milosz Zaborowski47170000
M. Ziolkowski74170000
I. Mavraj76190000
K. Rogoz92170000
Pomocnicy
I. Zhelizko5240000
H. Ivanov6241100
J. Adkonis8180110
R. Kapič10300000
A. Shakh13205530
I. Bambecki17201021
T. Wójtowicz33222200
Oskar Zakowiecki590000
Jakub Krawcewicz84160000
B. Szczepankiewicz88190000
T. Neugebauer99221010
Napastnicy
K. Dodaj7203220
N. Hovhannisyan7190000
M. Głogowski9200010
Martin Szczerbinski27150000
J. Mena30200000
S. Danielewski31160000
B. Gorski37160010
Erick Luna Ramirez77160000
B. Sonko90172010
Vladislav Blănuță97232000

Skład zgłoszony do rozgrywek (35). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: I liga, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Pogoń Grod. Mazowiecki 10 21 19:8
2 Polonia Warszawa 10 17 17:13
3 Nieciecza 10 17 16:14
4 Lechia Gdańsk 10 16 19:16
5 Warta Poznań 10 15 18:15
6 ŁKS Łódź 10 15 13:11
7 Ruch Chorzów 10 15 11:11
8 Miedź Legnica 10 14 14:10
9 Stal Rzeszów 10 14 11:17
10 Pogoń Siedlce 9 12 9:8
11 Odra Opole 10 12 8:9
12 Chrobry Głogów 10 12 11:12
13 Polonia Bytom 10 12 15:17
14 Stal Mielec 10 12 16:24
15 Podbeskidzie 10 11 13:14
16 Arka Gdynia 10 11 12:13
17 Unia Skierniewice 10 11 12:17
18 Puszcza Niepołomice 9 6 8:13

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 14.10.2026.